Zakup auta sportowego – dostępne możliwości

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ferrari, Porsche, Lamborghini czy Bentley to marzenie niejednego fanatyka czterech kółek. Miłośnicy motoryzacji bardzo często za cel stawiają sobie posiadanie określonego auta danej marki lub o wyznaczonych przez siebie parametrach. Niestety samochody sportowe nie są na każdą kieszeń i, jeśli nie jesteś milionerem, trudno będzie Ci kupić Lambo z dnia na dzień. Podpowiadamy, co zrobić, żeby jednak wejść w posiadanie wymarzonego samochodu. 

Czy kupno samochodu za odłożoną gotówkę to zawsze najlepsze wyjście? Często okazuje się, że z odkładanych skrzętnie przez wiele miesięcy starczy co najwyżej na starą Corsę, a nie na Porsche 911. Co zrobić, kiedy marzysz o sportowym samochodzie, ale w skarpecie lub na koncie widnieje za mało zer? Jest na to kilka skutecznych sposobów, które warto wziąć pod uwagę oraz wypróbować.

Wzięcie samochodu w leasing

Jednym ze sposobów na zdobycie wymarzonego samochodu jest leasing. Mało kto ma na koncie wolnych kilkaset tysięcy złotych na luksusowe, sportowe auto. Leasing jest niejako wypożyczeniem samochodu za określonej wysokości, miesięczną opłatą, działa to właściwie, jak czynsz za wynajmowane mieszkanie. Takie wypożyczenie auta może trwać nawet przez kilka lat, a jeśli masz je w leasingu już tak długo, że spłaciłeś już właściwie większość jego wartości, w wielu firmach leasingowych, możesz za naprawdę niewielką kwotę odkupić samochód swoich marzeń. Leasing to też świetny sposób na to, by cieszyć się i wypróbowywać różne modele i marki samochodów, ponieważ umowę leasingową możesz co jakiś czas zmieniać, wraz z wypożyczonym autem. Dzięki temu możesz jeździć wieloma modelami samochodów i wybrać dla siebie najlepszy.

Kredyt na samochód

Kupno samochodu może być także doskonałym powodem do tego, żeby zaciągnąć w banku kredyt. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, zostałoby to uznane za brak rozwagi, rozsądku i ruch bardzo ekstrawagancki. W obecnych czasach staje się to coraz bardziej popularne, a młodzi ludzie decydują się na kredyt na samochód, ponieważ coraz trudniej jest im dorobić się konkretnego majątku lub oszczędności. Jeśli na Twoim koncie brakuje jeszcze paru groszy do pożądanej sumy, być może warto zdecydować się na kredyt gotówkowy. O ile masz zdolność kredytową, zakup drogiego samochodu to dla banku wystarczający powód do tego, by pożyczyć Ci pieniądze. To skuteczny i wypróbowany sposób na to, żeby zdobyć wymarzone auto i cieszyć się nim bez konieczności odkładania co najmniej połowy pensji przez kilkanaście lat.

Dodatkowe koszty posiadania sportowego auta

Sam zakup sportowego samochodu to jeszcze nie powód, żeby ogłaszać swój sukces, ponieważ utrzymanie, serwisowanie i tankowanie takiego samochodu potrafi być bardzo kosztowne. Zanim zdecydujesz się na leasing albo kupno Ferrari czy innego luksusowego auta, zorientuj się ile miesięcznie kosztuje jego utrzymanie oraz jakie koszty musisz ponosić regularnie, a jakie sezonowo. Dla przykładu ubezpieczenia samochodów sportowych są dużo droższe niż dla zwykłych aut. Dzieje się tak, między innymi, dlatego, że modele luksusowych, sportowych samochodów osiągają wyższe prędkości, co ich kierowcy często wykorzystuję, w końcu po to kupuje się sportową furę. Przez to statystycznie więcej wypadków ponoszą szybkie samochody drogich, luksusowych marek, a niskie kwoty ubezpieczenia są dla firm niekorzystne i zwyczajnie nieopłacalne.

Zdjęcie główne: Garvin St. Villier/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*